متخصصان سلامت معتقدند که آلودگی هوا با تغییر باکتری‌های دستگاه تنفسی بر سلامت انسان‌ها تاثیر می‌گذارد.

در این بررسی مشخص شد "کربن سیاه" عنصر اصلی آلودگی هوا به طور قابل توجهی چگونگی رشد باکتری‌ها و زیست لایه‌ها را تغییر داده و می‌تواند بر افزایش شانس بقای آنها در جداره مجاری تنفسی و مقاومت‌شان به آنتی بیوتیک‌ها تاثیر بگذارد.

محققان انگلیسی بر این باورند که این مطالعه کاربرد مهمی برای درمان بیماری‌های عفونی دارد که ابتلا به آنها در مکان‌هایی با سطح بالای آلودگی هوا شایع‌تر است.

"جولی موریسی" نویسنده ارشد این مطالعه از دانشگاه Leicester گفت: یافته‌های به دست آمده نشان می‌دهد  باکتری‌های عامل عفونت‌های تنفسی تحت تاثیر آلودگی هوا قرار می‌گیرند و روی خطر بروز عفونت و روند درمان آنتی بیوتیکیِ این بیماری‌ها اثر می‌گذراند.

به گزارش مدیکال‌نیوز تودی، طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت (WHO) آلودگی هوا بزرگترین فاکتور خطرزای زیست محیطی برای بیماریِ انسان‌هاست. برآورد شده در سال ۲۰۱۲ از هر هشت مورد مرگ در سراسر جهان یک مورد به دلیل قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا بوده است. همچنین بررسی‌های اخیر تایید می‌کند ۹۲ درصد جمعیت جهان در مکان‌هایی زندگی می‌کنند که سطح آلودگی هوا از استانداردهای این سازمان بالاتر است.

برچسب ها:
آلودگی هوا، باکتری دستگاه تنفسی
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد