پایگاه خبری رویش افکار

کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان در حاشیه مراسم برترین‌های فوتسال در سال ۰۳- ۱۴۰۲ اظهار داشت: کمیته فوتسال این برنامه را به خوبی اجرا کرد و خوشحال هستم که فوتبال به شرایطی رسیده است که روز به روز وضعیت تیم های ملی بهتر شده است و برگزاری لیگ با ۲۰ تیم شاهکار است.

وی ادامه داد: البته اعتقاد دارم ظرفیت های فوتسال کشور بیش از اینها است. ما حدود ۷۸۰۰ سالن در کشور داریم که در آنها فوتسال بازی می شود که شامل بخش های عمومی و خصوصی است و ظرفیت خوبی است که در کمتر کشوری در دنیا وجود دارد. ما ۱۳۹ سال اختصاصی فوتسال داریم و نگاه من این است که به لیگ های ۲۰ گانه ای که آقای اصولی اشاره کردند لیگی تحت عنوان لیگ فوتسال مدارس اضافه شود که که به عنوان گنجینه ای برای فوتسال کشور باشد. با راه اندازی لیگ فوتسال مدارس، این لیگ می تواند به بهبود وضعیت فوتسال کمک کند.

مبارزه با فساد در فوتبال

وزیر ورزش در ادامه و در پاسخ به سوالی در خصوص پرونده فساد در فوتبال گفت: دستگاه قضایی به این پرونده ورود پیدا کرده است و سیاست ما همیشه مبارزه با فساد بوده و هست و این ارتباطی با رشته ورزشی ندارد و باید با هرکس که مرتکب تخلف شده است شدیدترین برخوردها انجام شود. مسوولین امر همانطور که تا الان گزارش داده اند گزارش های واقعی را خدمت مردم ارائه دهند و ما هم با فساد مبارزه می کنیم. ان شاالله با پاک شدن جامعه ورزش، خانواده ها اعتماد بیشتری داشته باشند.

ورود VAR به لیگ برتر

وی در خصوص حل شدن مشکل VAR گفت: مشکل اداری خارج از حوزه VAR وجود داشت. ما مبلغ ۱۱۰ میلیاردی که دولت محترم برای این امر درنظر گرفته بود در اختیار فدراسیون قرار خواهد گرفت که ۷ دستگاه VAR تقدیم جامعه فوتبال کشور شود تا همانطور که فدراسیون فوتبال اعلام کرده است لیگ فصل آینده با سیستم کمک داور ویدئویی برگزار شود که همین مساله می تواند به فسادستیزی یا خطاهای انسانی در حوزه داوری کمک کند و می تواند به لیگ فصل آینده کمک کند.

برچسب ها:
سیستم VAR - تکنولوژی کمک داور ویدئویی - کیومرث هاشمی
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد