دولت جدید ترامپ که اعتقادی به جدی بودن پدیده گرم شدن کره زمین و تغییرات خطرناک آب و هوایی ندارد، قصد دارد بودجه تحقیقاتی اختصاص داده شده به این بخش را قطع کند.

به گزارش  یو اس ای تودی، کاخ سفید پیش نویس طرحی را آماده کرده که در صورت تصویب در کنگره  صدها میلیون دلار بودجه تحقیقاتی این حوزه قطع شده و موسسات پژوهشی متعددی در آمریکا پولی برای تحقیق در مورد تاثیرات گرم شدن جهان نخواهند داشت.

سیاست های دولت ترامپ در این زمینه با سیاست های دولت اوباما تفاوت اساسی دارد و ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی خود هم بارها تصریح کرد که اعتقادی به گرم شدن کره زمین ندارد و تهدیدات ناشی از این پدیده را هم جدی تلقی نمی کند.

فعالان زیست محیطی می گویند این اقدام دولت ترامپ برای حفظ سلامت و آینده کره زمین خطرناک است و قطع بودجه های تحقیقاتی در این حوزه پیامدهای خطرناکی خواهد داشت.

به گفته دیوید دانیگر مدیر برنامه هوای پاک و وضعیت آب و هوا در شورای دفاعی منابع طبیعی آمریکا، اگر دولت ترامپ بودجه های تحقیقاتی این بخش را قطع کند، اوضاع جهان تیره و تار خواهد شد.

قطع این بودجه نه تنها فعالیت دهها مرکز تحقیقاتی را مختل می کند، بلکه حتی منجر به عدم پرتاب برخی ماهواره های ناسا خواهد شد که به منظور ردگیری تغییرات سطح آب دریاها، میزان کربن موجود در هوا و بررسی دمای هوا به فضا پرتاب می شوند.

برچسب ها:
آب و هوا، دونالد ترامپ، گرمایش زمین
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد