اعضای کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا به دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور تا امروز(دوشنبه) مهلت دادند تا شواهد و مدارک مربوط به ادعایش در مورد شنود مکالماتش در برج ترامپ در دوره رقابت‌های انتخاباتی را ارائه دهد.

به گزارش نیشن، اخیرا دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در توئیتر مدعی شد باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا اقدام به شنود مکالمات تلفنی او در محل برج ترامپ کرده است اما برای این ادعایش سند و مدرکی ارائه نکرد.

ترامپ در این توئیت نوشت: وحشتناک است. فهمیدم که اوباما قبل از پیروزی انتخاباتی من مکالماتم را در برج ترامپ شنود می‌کرده است. او هیچ چیزی پیدا نکرده است. این یک نوع مک‌کارتیسم است.

دوین نانز، رئیس کمیته مذکور که یک جمهوری خواه است به همراه آدام اسکیف، دموکرات ارشد عضو این کمیته نامه‌ای را برای ترامپ فرستاده و در آن درخواست کرده‌اند که مدارکش در اثبات ادعای شنود از خود را ارائه دهد.

یک سخنگوی باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا گفته که این اتهامات ترامپ کذب هستند.

ترامپ از زمانی که توئیت‌های مربوط به شنود مکالماتش را فرستاده تاکنون درباره آن اظهار نظر نکرده است.

روز یکشنبه جان مک کین، سناتور جمهوری خواه آمریکایی به سی‌ان‌ان گفت: رئیس جمهور دو راه بیشتر ندارد: یا حرفش را پس بگیرد یا اطلاعاتی که مردم آمریکا حق دانستنش را دارند ارائه دهد. زیرا اگر رئیس جمهور قبلی قانون را زیرپا گذاشته این دست کم به عنوان یک مساله جدی مطرح است.

مک کین خاطر نشان کرد: من دلیلی برای باور کردن این اتهامات ترامپ ندارم.

بر اساس قوانین آمریکا یک رئیس جمهور نمی تواند دستور به شنود مکالمات تلفنی کسی بدهد. او برای این کار نیاز به حکم یک قاضی فدرال داشته و باید برای این منظور دلایلی قانع کننده در خصوص ضرورت چنین شنودی بیاورد.

کاخ سفید چند روز پیش اعلام کرد، دونالد ترامپ تحت تحقیقات مجرمانه قرار ندارد.

برچسب ها:
آمریکا، ترامپ
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد