معاون رئیس جمهوری آمریکا که در منطقه غیرنظامی حائل بین مرز کره شمالی و جنوبی به سر می برد می گوید دوره صبر استراتژیک واشنگتن مقابل پیونگ یانگ به سر آمده است.

به گزارش  رویترز، مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا که در اولین ایستگاه سفرش به چهار کشور  آسیایی، در اقدامی نمادین به منطقه غیرنظامی حائل بین مرز کره شمالی و کره جنوبی رفته، ضمن تاکید بر اتحاد آهنین بین آمریکا و کره جنوبی گفت: همه گزینه ها به منظور ایجاد ثبات برای مردم کره جنوبی روی میز است.

پنس حضور خود را در این منطقه نشانه ای از پیوند تزلزل ناپذیر مردم دو کشور توصیف کرد و افزود دونالد ترامپ تاکید کرده که او (پنس) نباید درباره تاکتیک های نظامی صحبتی بکند. به گفته معاون رئیس جمهوری آمریکا «دوره ای از صبر استراتژیک وجود داشت که اکنون به پایان رسیده است».

دیدار پنس از منطقه غیرنظامی بین دو کره یک روز پس از شکست جدیدترین آزمایش موشکی کره شمالی انجام شد. منطقه غیر نظامی حائل بین دو کره، در واقع محدوده ای مین گذاری شده به پهنای ۴ کیلومتر است که با سیم خاردار در امتداد مرز دو کشور در شبه جزیره کره احاطه شده و از هر سو توسط نیروهای نظامی طرفین پاسداری می شود.

مک مستر: وضعیت موجود نمی تواند ادامه داشته باشد

در خبری مرتبط، اچ. آر مک مستر مشاور امنیت ملی آمریکا گفت آمریکا به همراه متحدانش و چین در حال تدوین برنامه ای برای پاسخ به آزمایش موشکی شکست خورده کره شمالی هستند.

مک مستر افزود: با وجود اعزام ناوهای آمریکایی به منطقه، رئیس جمهوری در حال حاضر به گزینه نظامی فکر نمی کند.

مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ اضافه کرد: در حال حاضر یک اجماع بین المللی وجود دارد که چین هم جزء آن است و همگی معتقدند که این شرایط نمی تواند ادامه داشته باشد».

برچسب ها:
ایالات متحده آمریکا، پیونگ یانگ، مایک پنس، هربرت مک مستر، کره جنوبی
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد