سعید نمکی، روز یکشنبه در ارتباط زنده تصویری، با اشاره به همراهی تمامی دستگاه‌ها برای برگزاری اربعینی متفاوت با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، افزود: از نیروی انتظامی نیز تشکر می‌کنم که توانستند به خوبی از راهپیمایی‌ها جلوگیری کنند.

وی ضمن عرض تسلیت درگذشت استاد شجریان، گفت: از خانواده استاد تشکر می‌کنم که در جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی با ما همراهی کردند.

نمکی ادامه داد: دیروز برای اولین بار در جلسه ستاد ملی کرونا غیبت داشتم که باعث شد شایعاتی مبنی بر اینکه بنده کرونا گرفته ام، در برخی سایت‌ها و شبکه‌های مجازی منتشر شود، در حالی که بعد از انجام تست مشخص شد، مبتلا نیستم.

وزیر بهداشت گفت: غیبت بنده به خاطر تشدید درد کمر و همچنین مشکوک بودن به ویروس بود که خوشبختانه جواب تست منفی شد.

وی افزود: روز گذشته در جلسه ستاد ملی اتفاقات زیادی افتاد. من مدت‌ها است که می‌گویم برای مبارزه با یک اپیدمی، فقط خواهش و توصیه مشکل‌گشا نیست. البته نباید از شیوه‌های پلیسی برای برخورد با تخلفات بهداشتی استفاده شود.

وزیر بهداشت ادامه داد: ما هفت هزار کارشناس بهداشت محیط داریم که برای همه اماکن عمومی، کافی نیست. در این دوره تقاضا کردیم از بسیج و سایر دستگاه‌های نظارتی برای پیشبرد برنامه‌های نظارتی در حوزه مبارزه با کرونا استفاده کنیم.

نمکی با عنوان این مطلب که در شرایط بسیار سخت قرار داریم، گفت: ویروس دچار دگرگونی‌های موتاسیونی شده و در سرعت انتشار تأثیر گذاشته و جوان‌ترها را نیز بیشتر گرفتار می‌کند.

وی به تازه‌ترین اخبار از ساخت واکسن ایرانی کرونا اشاره کرد و افزود: خبرهای خوشی از واکسن دارم و به مدیرکل روابط بین‌الملل دستور دادم که به سازمان جهانی بهداشت اعلام کنند که ما فازهای مطالعاتی واکسن را تا کجا رسانده‌ایم. به این ترتیب پیشرفت واکسن را به عنوان حرکت عظیم ملی به گوش جهانیان خواهیم رساند.

برچسب ها:
سعید نمکی - ویروس کرونا - پروتکل‌های بهداشتی - واکسن کرونا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد