به نقل از رویترز، «ژائو لیجیان» سخنگوی وزارت امور خارجه چین در یک کنفرانس مطبوعاتی از اقدامات این کشور برای مبارزه با همه‌گیری کرونا دفاع کرد و گفت: پکن امیدوار است دبیرکل سازمان جهانی بهداشت بتواند سیاست‌های چین در زمینه مهار کووید-۱۹ را به صورت عینی ببیند.

پیش از این، سیاست کووید صفر چین مورد انتقاد شدید سازمان جهانی بهداشت قرار گرفته بود. این سازمان با اشاره به ناپایدار بودن وضعیت شیوع کرونا، از پکن خواسته بود تا راهبرد خود را تغییر دهد.

در جریان شیوع سویه اومیکرون در چین، کمیسیون بهداشت ملی این کشور از ابتلای هزار و ۸۴۷ مورد جدید به کرونا خبر داد که بیشتر این موارد در شانگهای که بیش از یک ماه در قرنطینه به سر می برد، به ثبت رسیده است.

همچنین، پکن که در حالت نیمه قرنطینه قرار دارد، امروز چهارشنبه نهمین آزمایش اسید نوکلئیک را برای بیش از ۲۱ میلیون نفر انجام داد. دهمین مرحله از این آزمایش فردا برگزار می شود.

در حالی که چین به نبردی تلخ برای مهار شیوع سویه اومیکرون ادامه می‌دهد، رئیس‌جمهور این کشور مقامات را تشویق کرده که به سیاست کووید صفر پایبند باشند. به گفته «شی جین پینگ» پیشگیری و مهار کرونا در مرحله حساسی قرار دارد و پایبندی به قوانین باید در رأس امور قرار گیرد.

برچسب ها:
ژائو لیجیان - ویروس کرونا - چین - تدروس آدهانوم
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد