پایگاه خبری رویش افکار

به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، «رابرت مالی» نماینده آمریکا در امور ایران امروز دوشنبه در سخنانی اعلام کرد: همه قبول دارند که راه حل بلندمدت با تهران دیپلماتیک است.

نماینده آمریکا در امور ایران در این باره ادامه داد: برخلاف آنچه دولت قبلی آمریکا شاهد بود، در مورد تهران با اروپایی ها موافقیم. ما در حال تلاش برای بازگرداندن سریع ۳ آمریکایی بازداشت شده در ایران هستیم و این یک اولویت برای دولت «بایدن» است.

وی بی اشاره به نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل از سوی دولت پیشین این کشور در خروح یکجانبه از توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ با ایران با طرح ادعائی مضحک مدعی شد: ما به دنبال توافق هسته ای با ایران بودیم که ما را از مقابله با فعالیت های بی ثبات کننده آن بازدارد! پیگیری آمریکا برای توافق هسته ای با ایران مانع از رویارویی با فعالیت های بی ثبات کننده این کشور نیست!

«رابرت مالی» بر خلاف قوانین بین المللی در خصوص لزوم عدم مداخله در امور داخلی کشورهای مستقل، با اتخاذ موضعی مداخله جویانه در قبال اغتشاشات پراکنده در ایران ادعا کرد: ما از حقوق اولیه معترضان حمایت می‎ کنیم! این ایرانیان هستند که درباره جنبش مردمی تصمیم گیری می‎ کنند و نه آمریکا!

در شرایطی که گفتگوهای هسته ای با ایران به دلیل کارشکنی های طرف های غربی به ویژه واشنگتن متوقف شده است، نماینده آمریکا در امور ایران بامداد شنبه هفته جاری با انتشار پستی در حساب توئیتری خود به طرح ادعاهای مداخله گرایانه علیه تحولات داخلی ایران پرداخت.

رابرت مالی در ادعای ضدایرانی خود که مرتبط با گفتگو با خبرگزاری فرانسه بود، گفت: پیام ما به ایران ساده است: کشتار مردم خود را متوقف کرده و از انتقال هواپیماهای بدون سرنشین به روسیه برای کشتن اوکراینی ها خودداری کنید!

اظهارات نماینده ویژه آمریکا علیه ایران در حالی است که همواره گزارش هایی از برخوردهای وحشیانه پلیس آمریکا با مردم و زندانیان در این کشور منتشر می شود. اخیراً خبرگزاری فرانسه در گزارشی در مورد وضعیت زندانیان مسلمان در ایالت آلاسکا اعلام کرده بود که مسئولان زندان اغلب آنها را گرسنه نگه می دارند و در ماه رمضان نیز به آنها غذاهایی می دهند که از گوشت خوک تهیه می شود.

چند ساعت پیش از طرح ادعای رابرت مالی نیز رویترز در گزارشی اختصاصی اعلام کرده بود که آمریکا هفته آینده اعتراضات در ایران را در کانون توجه سازمان ملل قرار خواهد داد. بر اساس یادداشتی که در تشریح این رویداد توسط رویترز مشاهده شده بود، آمریکا و آلبانی روز چهارشنبه یک نشست غیررسمی در شورای امنیت سازمان ملل برگزار خواهند کرد.

برچسب ها:
رابرت مالی - ایالات متحده امریکا - ایران - برنامه هسته ای ایران
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد