پایگاه خبری رویش افکار

بهرام عین اللهی، در نشست با هیأت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی زابل با بیان اینکه کارهای بزرگ و ماندگاری در دولت سیزدهم انجام شده که در تاریخ سلامت کشور بی نظیر أست، اظهار داشت: افتخار ما این أست که اقدامات کم سابقه‌ای در حوزه سلامت در این منطقه صورت گرفته که این خدمات و فعالیت‌ها باید ادامه داشته باشد.

وزیر بهداشت افزود: در صورتی که زیرساخت‌های لازم از سوی مسئولان استانی فراهم شود، آمادگی راه اندازی دانشکده دندانپزشکی در زابل را خواهیم داشت.

وی در ادامه خطاب به رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت: باید شرایط به گونه‌ای فراهم باشد که هیچ بیماری به دلیل نیاز درمانی از شهر خود خارج نشود؛ بلکه تمامی امکانات درمانی مورد نیاز بیمار در همان شهرستان محل سکونت وی مهیا شود.

عین اللهی با بیان اینکه بیمارستان امیرالمومنین (ع) از مهم‌ترین مراکز درمانی این شهرستان أست، اظهار داشت: باید امکانات پیشرفته و روزآمد و نیروی انسانی متخصص به قدر کفایت در این بیمارستان به کارگیری شود تا کیفیت خدمات آن بیش از پیش ارتقا یابد.

وزیر بهداشت ادامه داد: هیچ مانعی از جمله شرایط اقلیمی و آب و هوایی نباید موجب توقف فعالیت‌ها و پیشرفت منطقه شود بلکه باید تلاش‌ها را افزایش داد.

وی گفت: در ٢٣ ماه گذشته، ١٥ هزار تخت بیمارستانی و ٢ هزار خانه بهداشت به ظرفیت نظام سلامت کشور اضافه شده و این پیشرفت‌ها باید ادامه باید.

عین اللهی با بیان اینکه در ٢ سال اخیر پیشرفت‌های قابل توجهی در حوزه سلامت شهرستان زابل اتفاق افتاده أست، اظهار داشت: با کیفیت ترین دستگاه MRI کشور که قابلیت MRI بالای ٢٠٠ کیلو را نیز دارد، در این شهرستان راه اندازی شده و همچنین ٤ دستگاه سی تی اسکن در این شهرستان راه اندازی می‌شود و به شهروندان زابلی خدمت ارائه می‌دهد.

وی در پایان گفت: با توجه به اینکه آمار تصادفات جاده‌ای در این شهرستان بالا است، پایگاه‌های اورژانس باید افزایش باید و به این منظور بعد از نخستین نوبت واردات آمبولانس به کشور، تعدادی آمبولانس مجهز به شهرستان زابل اختصاص خواهد یافت.

برچسب ها:
بهرام عین اللهی - وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی - مراکز درمانی
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد