پایگاه خبری رویش افکار

سعید کریمی گفت: سند حمایت از سالمندان به عنوان یکی از برنامه‌های اصلی وزارت بهداشت ابلاغ شده و ساز و کار اجرای آن تدوین و عملیاتی می‌شود.

وی افزود: با توجه به بین المللی بودن چنین کنگره‌هایی ضروری است در کنار مؤلفه‌های علمی به بحث فرهنگ اسلامی و ایرانی توجه ویژه صورت گرفته و از این فرصت برای معرفی فرهنگ دینی و ایرانی استفاده شود.

معاون درمان وزارت بهداشت اظهار کرد: سالمندان را به عنوان گروهی که باید گیرنده خدمت باشند نمی‌دانیم، بلکه گروه فعال می‌دانیم که برای ما مانند گنجینه هستند چرا که فرهنگ ما با دیگر کشورها فرق دارد و در قرآن کریم سفارشات بسیاری در احترام به سالمندی و والدین داریم.

کریمی خاطر نشان کرد: پیش از روی کار آمدن دولت سیزدهم، ۸۵ تخت توانبخشی داشتیم، اما اکنون ۳۰۰ تخت نیز به چرخه خدمت اضافه شده و به طور مرتب تجهیزات را به دانشگاه‌های علوم پزشکی تحویل می‌دهیم تا بحث توانبخشی توسعه یابد.

وی با تاکید بر حمایت از سالمندان، گفت: با تدابیر صورت گرفته لایحه حمایت از سالمندان به مجلس می‌رود تا ابلاغ شود.

کریمی با بیان اینکه وزارت بهداشت سال گذشته رتبه اول را میان دستگاه‌های مختلف در جوانی جمعیت به خود اختصاص داد، یادآور شد: ایران کشور سالمندی نیست، کشور جوانی است و در پنجره جمعیتی قرار دارد و جوانان باید در سنین مناسب ازدواج کرده و فرزندآوری انجام شود و در عین حال سالمندان را هم تکریم کنیم.

برچسب ها:
سعید کریمی - معاون درمان وزارت بهداشت - سالمندی
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد