معاون وزیر امور خارجه کشورمان گفت که با توجه به روی کارآمدن دولتی جدید درآمریکا تهران در حال گفت‌وگو با مسکو درباره چشم انداز اجرای برنامه جامع اقدام مشترک است.

سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه کشورمان که برای شرکت در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو به سر می‌برد به خبرگزاری اسپوتنیک گفت: به طور قطع ما با روسیه در تمام سطوح رایزنی و ارتباط داریم. من به تازگی به مسکو سفرکرده و با  همکارم، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر امور خارجه روسیه دیدار کردم.

عراقچی افزود: ما به ویژه با توجه به تحولات جدید در آمریکا درباره جنبه‌های مختلف اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) تبادل نظر کردیم. وزیران ما نیز به طور مرتب با یکدیگر دیدار می‌کنند. آنها آخرین بار در مونیخ با یکدیگر ملاقات داشتند. بنابراین ما و روسیه همکاری بسیار خوبی با هم داریم.

به گزارش اسپوتنیک، ایران و گروه 1+5 در ژوئیه 2015 به یک توافق هسته ای جامع دست یافتند که براساس آن ایران در ازای لغو تحریم های بین المللی وضع شده علیه این کشور پذیرفت برنامه‌ی هسته‌ای اش را محدود کند. دونالد ترامپ رییس جمهو ر آمریکا با این توافق مخالفت کرده و گفته است قصد دارد دوباره بر سر آن مذاکره کند. این در حالی است که دیگر طرف های این توافق تاکید می کنند که برجام یک توافق دو  جانبه میان تهران و واشنگتن نیست بلکه توافقی چند جانبه است و  آمریکا نمی تواند به تنهایی آن را برهم بزند.

برچسب ها:
برجام، سيدعباس عراقچي
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد