رئیس اتحادیه فروشگاه های زنجیره ای کشور بر ضرورت رشد و توسعه فروشگاه‌های زنجیره ای در کشور تاکید کرد و گفت: باید در سال ۹۶ به توسعه فروشگاه های زنجیره ای کشور سرعت ببخشیم.

 امیرخسرو فخریان در دیدار با وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: هم اکنون قریب به ۲۵۵ هزار نفر در بخش فروشگاه های زنجیره ای کشور به صورت مستقیم به فعالیت مشغول هستند و بالغ بر ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی و دولتی در این حوزه انجام گرفته است.

وی در ادامه به تخصیص مساحتی حدود یک میلیون مترمربع به عنوان سطح فروش و ۲۵۰۰ شعبه فروشگاهی در مجموعه اتحادیه فروشگاه های زنجیره ای کشور اشاره کرد.

رئیس اتحادیه فروشگاه های زنجیره ای کشور همچنین بر ضرورت رشد و توسعه فروشگاه های زنجیره ای در کشور تاکید کرد و افزود: نیازمند این امر هستیم که در سال ۹۶ به توسعه فروشگاه های زنجیره ای کشور سرعت بیشتری ببخشیم.

در ادامه مراسم محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت این نکته را مورد اشاره قرارداد که فروشگاه های زنجیره ای در جهت کاهش هزینه مبادله به وجود آمدند و بسیاری از کارشناسان بر این اعتقاد هستند که می توان کالاها را حدود ۱۰ درصد ارزان تر عرضه کرد، بر همین اساس اگر این عملکرد از سوی فروشگاه های زنجیره ای کشور محتمل باشد، قطعا باید از این مجموعه حمایت کرد.

به ما بد و بی‌راه گفتند

وی با تاکید بر اینکه فروشگاه های زنجیره ای کشور را با هدف کاهش هزینه مبادله و عرضه ارزان محصولات مطرح کردیم، افزود: اگرچه خیلی ها در مسیر ایجاد فروشگاه های زنجیره ای کشور به ما بد و بیراه گفتند و ما بسیار زیاد سوال و جواب پس دادیم اما به واقع باید به این سمت حرکت کنیم.

وی ادامه داد: اگرچه رشد و توسعه فروشگاه های زنجیره ای در مقطعی متوقف شد اما الحمدالله هم اکنون فروشگاه های زنجیره ای در کشور رو به افزایش هستند.

نعمت زاده تصریح کرد: دیدگاه ما این است که با ایجاد فروشگاه زنجیره ای، هزینه ها کاهش پیدا می کند و محصولات بین ۸ تا ۱۰ ارزان تر به دست مصرف کننده می رسد.

برچسب ها:
اشتغال‌زایی، فروشگاه های زنجیره ای، محمد رضا نعمت زاده
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد