مسئولین اتاق فکر کره جنوبی اعلام کردند در صورتی که محدودیت های تجاری از سوی آمریکا و چین بر روی صادرات یکدیگر اعمال شود، تولید ناخالص داخلی کره جنوبی با روند نزولی روبرو می شود.

به گزارش  رویترز، اتاق فکر کره جنوبی اعلام کرد، در صورتی که دونالد ترامپ محدودیت تجارت با چین  را اعمال کند، اقتصاد کره جنوبی آسیب خواهد دید.

به گفته اعضای اتاق فکر کره جنوبی، به ازای هر ۱۰ درصد کاهش صادرات کالاهای چینی به آمریکا، تولید ناخالص داخلی کره ای ها ۳۱ دهم درصد روند نزولی به خود می گیرد.

مسئولین کره جنوبی می گویند، اگرچه این مقدار از کاهش رشد اقتصادی آسیب جدی را به بدنه اقتصادی کره وارد نمی کند؛ اما مجبور می شویم که در بازارهای صادراتی خود تنوع ایجاد کنیم.

 حدود یک چهارم صادرات کره جنوبی به چین است و برآورد می‌شود اگر واشنگتن محدودیت هایی را علیه کالاهای چینی اعمال کند و این  موجب روند نزولی ۱۰ درصدی صادرات کالاهای چینی به آمریکا شود، صادرات کره‌جنوبی به چین سالانه ۴۴ دهم درصد کاهش پیدا کند. این موضوع همچنین موجب کاهش ۴ صدم درصدی در رشد تولید ناخالص داخلی کره جنوبی می‌شود.

بر پایه این گزارش، ترامپ به چین تاکید کرده که فاصله مازاد تجارت خود با آمریکا را کاهش دهد و ترس آن می رود که رئیس جمهور ایالات متحده مواضع سخت تری را علیه پکن اعمال کند.

برچسب ها:
ایالات متحده آمریکا، چین، صادرات کالا
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد