رضا کرمی محمدی، در نشست هم اندیشی و افزایش زمینه های همکاری سازمان مدیریت بحران شهر تهران و جمعیت هلال احمر استان تهران که در محل جمعیت هلال احمر استان تهران برگزار شد، باتاکید بر ضرورت بهره‌گیری بیشتر از ظرفیت پایگاه‌های پشتیبانی مدیریت بحران در شهرتهران، گفت: لازم است که زیرساخت های امداد و نجات در تهران گسترش پیدا کند. چرا که باتوجه به گستردگی پایتخت ذخیره سازی مناسب تجهیزات و امکانات امدادی برای پاسخگویی به سوانح و حوادث مختلف امری ضروری است.

وی با بیان اینکه در این زمینه لازم است که ظرفیت های موجود مدیریت شهری نیز با هدف هم افزایی توان آمادگی و مقابله در شهر تهران مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از سال های گذشته همکاری گسترده ای با جمعیت هلال احمر استان تهران داشته و برخی از واحدهای هلال احمر با هدف خدمات رسانی مطلوب به شهروندان به منظور تسریع در ارائه خدمات امدادی در سطح شهر تهران در پایگاه های مدیریت بحران مستقر شده‌اند، ما همچنان از افزایش همکاری‌ها استقبال می کنیم و البته آن را یک ضرورت برای تهران نیز می دانیم.

کرمی محمدی با اشاره به اهداف مشترک جمعیت هلال احمر و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در ارائه آموزش به شهروندان، افزود: یکی از اقدامات آموزشی سازمان مدیریت بحران تهران اجرای طرح مدرسه آماده و ارائه آموزش‌های مختلف به شهروندان در فضای مجازی است. این آموزش‌ها متناسب با سن، تحصیلات و ... نیز در نظر گرفتن فرصت شهروندان برای فراگیری تهیه و در سامانه شهرآماده بارگذاری شده است می‌توان از این ظرفیت نیز در همکاری مشترک استفاده کرد. 

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، همچنین با اشاره به توافقنامه مشترک همکاری این سازمان با جمعیت هلال احمر استان تهران، گفت: این توافقنامه بزودی در پایگاه های پشتیبانی مدیریت بحران واقع در پهنه های پنجگانه تهران اجرایی خواهد شد و در حال حاضر مشغول نگارش و تدوین نهایی بندها و مفاد آن هستیم.

شاهین فتحی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران نیز در این دیدار با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت های طرفین در حوزه های آمادگی و مقابله با حوادث  گفت: جمعیت هلال احمر و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در حوزه‌ها و موضوعاتی نظیر ارائه آموزش های همگانی، دپوی اقلام امدادی و ایجاد هماهنگی های لازم در زمان بحران زمینه‌های همکاری بسیاری دارند.

برچسب ها:
رضا کرمی محمدی - سازمان مدیریت بحران - هلال احمر جمهوری اسلامی ایران
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد