سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، روز چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ماه در پایان سفر خود به قشم و پس از دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در جمع خبرنگاران گفت: در سال جاری افزایش حقوق والدین شهدا و ارتقای ضریب حقوق جانبازان اجرایی می‌شود و همچنین بهبود و ارتقای خدمات درمانی و بیمه‌ای در دستور کار قرار دارد.

وی در مورد برنامه‌های فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در حوزه فرهنگی سرمایه‌گذاری لازم برای برنامه‌های شاخصی نظیر ساخت ۳۰ فیلم سینمایی در ۳۰ استان با هدف به تصویر کشیدن شخصیت شهید ممتاز آن استان برنامه ریزی شده است. علاوه بر این جشنواره‌های فرهنگی متعددی نیز برگزار خواهد شد.

قاضی‌زاده هاشمی افزود: حمایت از شرکت‌های دانش بنیانی که توسط ایثارگران اداره می‌شود و دانش بنیان کردن مراکز اقتصادی وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز با جدیدت در دستور کار برنامه‌های سال ۱۴۰۱ بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار دارد.

وی با اشاره به ضرورت رسیدگی به مشکلات ایثارگران قشم، ادامه داد: در نشست با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم موضوعات مهمی از جمله مسکن خانواده ایثار و شهادت قشم، اشتغال فرزندان این عزیزان، تبدیل وضعیت ایثارگران، بحث مجوز اشتعال به ویژه در زمینه صید، صیادی و شیلات مطرح شد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: همچنین مقرر شد زمینی از سوی سازمان منطقه آزاد قشم جهت احداث مراکز اقامتی و سیاحتی اقامتگاهی برای خانواده‌های ایثارگر سراسر کشور در اختیار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار گیرد و امیدواریم به محض تحویل زمین، با توجه به توان عملیاتی بنیاد، ظرف مدت یک سال فاز نخست اردوگاه افتتاح شود.

قاضی‌زاده هاشمی در پایان خاطرنشان کرد: در مجموع توافقات و مصوبات خوبی در این سفر رقم خورد که با پیگیری به نتیجه خواهد رسید.

برچسب ها:
بنیاد شهید و امور ایثارگران - سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد