پایگاه خبری رویش افکار

رضا مراد صحرایی در مراسم رونمایی از اقدامات صورت گرفته در طرح شهید سید روح‌الله عجمیان (نهضت ملی بهسازی و شاداب سازی مدارس مناطق کم‌برخوردار کشور) با بیان اینکه مسیر قوی شدن ایران از مدارس می‌گذرد؛ گفت: سند تحول بنیادین در روحیه جهادی تأثیر دارد. سند تحول بارها به موضوع اهمیت اقدامات جهادی و کار تاکید کرده است. اگر دانش آموزان این روحیه جهادی را داشته باشند حتماً موفق خواهند شد.

وی با بیان اینکه در کار جهادی، اثر جهادگر بیش از اقدامات دیگران است؛ گفت: یکی از افتخارات فرهنگ شیعیان، داشتن همین روحیه شهید و شهادت است. امثال روح الله عجمیان تا زمانی که زنده هستند تنها یک نفر هستند اما وقتی که به شهادت می‌رسند روحیه جهادی خود را تکثیر می‌کنند.

صحرایی با بیان اینکه کسی که روحیه جهادی پیدا می‌کند صاحب تحول خواهد شد و تحول خواه است؛ گفت: قریب ۱۰۰ هزار کلاس درس بهسازی و ۶۸ هزار کلاس درس شاداب سازی شده است تا زمینه‌ای برای اعتلای محیط علمی و رشد فضای تعلیم و تربیت در میان دانش آموزان باشد.

وی با اشاره به همکاری نهادهای مختلف در مسیر نوسازی مدارس گفت: بنیاد برکت و بنیاد علوی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در کنار بسیج و سازمان نوسازی مدارس در کنار هم نتیجه‌ای را رقم زدند که امروز شاهد باز تولید امید در میان دانش آموزان هستیم. انشاالله به زودی گام دوم را در این زمینه خواهیم برداشت و اقداماتی قوی‌تر و منسجم‌تر را آغاز خواهیم کرد.

برچسب ها:
وزارت آموزش و پرورش - رضا مراد صحرایی - نوسازی مدارس
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد