پایگاه خبری رویش افکار

پیرحسین کولیوند در همایش بزرگ گرامیداشت روز جهانی هلال احمر و صلیب سرخ اظهار داشت: در سازمان جوانان زمانی که به هلال احمر آمدم ۴۶۰ هزار داوطلب داشتیم ولی اکنون به ۳ میلیون نفر رسیده است.

وی افزود: در قالب فعالیت تیم‌های یاس ۲۰ هزار خانوار توانمند شده و حتی کارآفرین شده‌اند و این به همت تیم‌های داوطلب و جوان است.

سازمان داوطلبان ما حلقه وصل توان توانمندان و نیاز نیازمندان هستیم و با کمک مردم ده هزار تن مواد غذایی به غزه ارسال شد. یک خیر ۲۲ مغازه را به مبلغ ۷۰۰ میلیارد تومان به جمعیت هلال احمر اهدا کرد زیرا اقدامات ما را دیده بود. همچنین خیر دیگری تصمیم دارد ۴۰ هکتار در کرج به هلال اهدا و سه آمبولانس خریداری کند تا یک مرکز پشتیبانی کامل ایجاد کند.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: در سیل سیستان و بلوچستان بقیه دستگاه‌ها با محوریت هلال امدادرسانی کردند و همه با هم بودیم. در جمعیت همه با هم هستیم و کسی جداگانه کار نمی‌کند.

کولیوند گفت: ۹۹ درصد پرونده‌های قضائی ما به نفع ما تمام شد. در سال‌های اخیر برای همه املاک هلال احمر سند تهیه و هر چه از هلال احمر برده بودند برگرداندیم. انبارهای امدادی را پر کردیم و امروز امدادگران همه بیمه شده‌اند و سعی می‌کنیم بیشتر به آنها خدمت رسانی کنیم.

رئیس جمعیت هلال احمر اعلام کرد :۳۰۰ دستگاه آمبولانس و ۶۰۰ دستگاه خودروی نجات را از گمرک ترخیص کردیم که این خودروها به امید خدا وارد ناوگان خواهند شد. همچنین ۱۵۰۰ دستگاه دیگر را هم سفارش خواهیم داد که از آبان تا دی ماه آنها را تحویل خواهیم گرفت.

وی به فعالیت داروخانه‌های هلال احمر اشاره و بیان داشت: نمی‌گذاریم دارو در کشور کمبود باشد و کسی با نسخه‌اش دست خالی برگردد.

کولیوند در ادامه اظهار کرد: بهداشت، درمان و توانبخشی نیز قسمت دیگری از حوزه فعالیتی هلال احمر است که بازتاب آن را می‌توان در بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها و درمانگاه‌های هلال احمر مشاهده کرد که روزانه نیاز دارویی و درمانی هزاران نفر از شهروندان را برطرف می‌کنند. در این عرصه مراکز درمانی خودگردان هلال احمر در خارج از کشور نیز فعال بوده و نام نیکی از ایران در جهان به جا گذاشته‌اند. در همین راستا به زودی مرکز درمانی هلال احمر در تاجیکستان نیز بازگشایی می‌شود.

رئیس جمعیت هلال احمر اعلام کرد: هلال احمر به عنوان یک نهاد بشردوستانه تلاش می‌کند تا از آلام مردم حادثه دیده بکاهد که در این روزها مهم‌ترین مساله کمک به جنگ زدگان غزه است و تا کنون به کمک مردم ۱۰ هزار تن اقلام بهداشتی و درمانی جمع آوری شده تا به دست مردم محاصره شده غزه برسد.

برچسب ها:
هلال احمر جمهوری اسلامی ایران - امداد رسانی - صلیب سرخ
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد