پایگاه خبری رویش افکار

محمداسماعیل سعیدی   با بیان اینکه کارگران بازوهای پرتوان چرخه‌های تولید کشور هستند، اظهار داشت: کارگران نباید دغدغه‌ای جز کار و تولید داشته باشند و بر این اساس آنان باید از نظر مالی تأمین باشند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت باید معافیت‌های مالیاتی و تسهیلات کم بهره و یا بدون بهره برای واحدهای تولیدی در نظر گیرد و از سوی دیگر سبدهای حمایتی و معیشتی در اختیار کارگران بگذارد تا بخشی از مشکلات این قشر ضعیف جامعه مرتفع شود.

سعیدی با بیان اینکه در سال جهش تولید باید به فکر اقشار ضعیف جامعه و به خصوص کارگران باشیم، تصریح کرد: سطح درآمد کارگران بسیار پایین است و با وجود تورم زیاد جامعه، آنان نمی‌توانند هزینه‌های زندگی خود را تأمین کنند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه استدلال اغلب کارفرمایان این است که درصد سودشان بالا نیست و توان افزایش حقوق کارگران را ندارند، افزود: دولت باید به میدان بیاید و ضمن حمایت از تولیدکنندگان، کسری حقوق کارگران را جبران کند و نباید همه مشکلات کارگران را روی دوش تولیدکنندگان و کارفرمایان بگذارد.

وی بیان کرد: در شرایط فعلی، تعداد قابل توجهی از کارفرمایان توان کافی برای پرداخت حقوق کارگران و افزایش حقوق آنان را ندارند و به همین دلیل تعدیل نیرو می‌کنند که لازم است دولت در این باره تدبیر کند.

برچسب ها:
محمد اسماعیل سعیدی - کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی - شورای عالی کار - دولت تدبیر و امید
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد