پایگاه خبری رویش افکار

سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به ارسال موفقیت آمیز ماهواره نور به فضا از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، اظهار داشت: این اقدام چند پیام مهم و استراتژیک دارد.

وی ادامه داد: نخستین پیام این است که توانمندی‌های داخلی بسیار بیشتر از آن است که حتی در تصور خود ما وجود دارد و تاکید مکرر مقام معظم رهبری برای اتکا به درون، در مسیر قوی شدن ناظر به همین توانمندی‌هاست.

سردار جلالی با بیان اینکه تحریم یک سیمای ذهنی و یک واقعیت میدانی دارد، تصریح کرد: موفقیت ماهواره نور، شکستن سیمای ذهنی تحریم به عنوان یک سد در راه پیشرفت و نشان دادن واقعیت‌های میدان است. واقعیت‌هایی که می‌گویند با وجود تحریم نیز می‌توان گام‌های بلند و راهبردی در مسیر پیشرفت برداشت.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تاکید کرد: موفقیت پرتاب اخیر پس از چندبار شکست پروژه‌های ارسال ماهواره نشان می‌دهد اگر کار و ابتکار را سرلوحه قرار دهیم، نصرت خدا نیز همراه خواهد بود و هیچ کسی حق ندارد ناامید باشد.

وی با بیان اینکه حضور سپاه در عرصه‌های نوین همچون فضا نویدبخش ارتقای توان دفاعی و افزایش بازدارندگی کشور در آینده نزدیک است، تصریح کرد: قطعاً در آینده نزدیک خبرهای خوشی از این دست اقدامات خواهیم شنید.

سردار جلالی با بیان اینکه درحالی که تجربه برجام هسته‌ای پیش روی ماست نتیجه نابرجام موشکی نیز امروز پیش روی همگان قابل قضاوت است، متذکر شد: اگر برجام موشکی رقم خورده بود، امروز معلوم نبود با کدام توان می‌توانستیم پاسخ شرارت‌ها و جنگ طلبی ترامپ را بدهیم. درخشش امروز نور نتیجه نه به برجام موشکی است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور خشم آمریکا و برخی کشورهای اروپایی را بیانگر اهمیت دستاورد جوانان حزب‌اللهی سپاه دانست و گفت: این پیروزی را به مردم تبریک، به سپاهیان خداقوت گفته و به دشمنان می‌گویم.

برچسب ها:
ایالات متحده آمریکا - سازمان پدافند غیرعامل کشور - سپاه پاسداران انقلاب اسلامی - برجام - ماهواره نور1 -سردار غلامرضا جلالی
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد