سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه از طریق فضای مجازی و به صورت ویدئو کنفرانس با تعدادی از خانواده های شهدای وزارت امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.  

در این گفتگوی صمیمانه عراقچی سال جدید و حلول ماه مبارک رمضان را به خانواده های معظم شهدای وزارت امور خارجه تبریک گفت و با ذکر شرایط سخت حاکم بر کشور که تحت تأثیر همزمان تحریم های همه جانبه، فشار حداکثری آمریکا و اپیدمی کرونا قرار دارد، حفظ و تقویت روحیه ایثار و شهادت را ضامن موفقیت جمهوری اسلامی در این مصاف نابرابر دانست.

وی ابراز اطمینان کرد که دعای خیر شهدا و جانبازان و ایثارگران و خانواده های معزز ایشان بدرقه راه ملت ایران در این راه پر فراز و نشیب خواهد بود.  

معاون سیاسی وزارت امور خارجه با اشاره به اینکه ۴۱ درصد از کارکنان وزارت امور خارجه ایثارگر هستند، افزود: این وزارت در زمان دفاع مقدس و یا در جریان ماموریت های دیپلماتیک، شهدا و جانبازان زیادی را تقدیم نظام و انقلاب کرده است.  

عراقچی تلاش در جهت ارتقاء جایگاه و منزلت شهدای وزارت امور خارجه در ساختار اداری وزارت امور خارجه را از دغدغه‌های وزیر امور خارجه و دیگر مسئولان این وزارت قلمداد کرد.  

وی همچنین پیگیری مطالبات و مسائل خانواده های شهدا را از جمله اولویت های وزارت امور خارجه دانسته و عنوان کرد که موارد مطرح شده از سوی خانواده های معظم شهدا با همکاری و هماهنگی اداره ایثارگران وزارت امور خارجه مورد رسیدگی و پیگیری قرار خواهد گرفت.  

معاون سیاسی وزیر امور خارجه درخواست خانواده شهدا برای تعیین روزی تحت عنوان روز دیپلمات در تقویم کشور را یک خواسته به‌حق عنوان کرد و عنوان کرد: با توجه به مجاهدت دیپلمات های جمهوری اسلامی در عرصه تامین منافع ملی و به شهادت رسیدن تعدادی از آنها در جریان مأموریت های خود، شایسته است روزی تحت عنوان روز دیپلمات تعیین شود.

برچسب ها:
ایالات متحده آمریکا - وزارت امور خارجه - دفاع مقدس - جمهوری اسلامی
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد