کاندیدای پست مدیریت سازمان اطلاعات ملی آمریکا در دولت ترامپ وعده حمایت از تحقیقات مربوط به مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا را داد.

به گزارش رویترز، دن کوتز، سناتور سابق جمهوری‌خواه و کاندیدای پست مدیر سازمان اطلاعات ملی آمریکا در سخنرانی خطاب به کمیته اطلاعاتی مجلس سنای آمریکا در جریان جلسات بررسی تایید او در این پست در مجلس سنا گفت: این مساله از نظر من چیزی است که باید مورد تحقیق و رسیدگی قرار بگیرد.

دن کوتز ۷۳ ساله که خودش عضو سابق این کمیته اطلاعاتی بوده، وعده داد این کمیته خواهد توانست دسترسی کامل به همه اسناد و مدارک لازم به منظور این تحقیقات داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: من هیچگونه تمایلی برای محدود کردن دسترسی این کمیته ندارم.

او همچنین در این سخنرانی به نگرانی‌ها درخصوص احتمال عدم سخت گیری دولت ترامپ به روسیه پرداخته و فهرستی از فعالیت‌های روسیه، چین و کره شمالی را به عنوان چالش‌های اصلی پیشروی آمریکا ذکر کرد.

دن کوتز خاطر نشان کرد: مساله جسارت روسیه در امور جهانی چیزی است که من با نگرانی فراوان به آن نگاه می‌کنم و ما باید با چشمان کاملا باز و میزان مناسبی از شک و تردید به آن رسیدگی کنیم.

پست مدیر سازمان اطلاعات ملی آمریکا بعد از حملات ۱۱ سپتامبر به وجود آمد تا نقش نظارت بر همه ۱۶ آژانس اطلاعاتی آمریکا را ایفا کرده و باعث بهبود روابط میان آنها شود.

کوتز وعده داد که همواره از قانون پیروی خواهد کرد و تاکید کرد که یکی از دلایل مخالفت او در قانون منع استفاده از تکنیک‌های بازجویی همراه با شکنجه مثل تکنیک غرق مصنوعی این بوده که می‌خواسته دست‌کم بحثی درباره بهترین راه برای آژانس‌های اطلاعاتی به منظوردستیابی سریع به اطلاعات مهم انجام شود.

دن کوتز همچنین قاطعانه از برنامه‌های تجسسی و نظارتی دولت آمریکا دفاع کرد.

او اگرچه پیشتر در دوره ریاست جمهوری جورج دبلیو بوش، سفیر آمریکا در آلمان بود، اولین مدیر اطلاعات ملی آمریکا خواهد بود که بخش عمده حرفه خود را در ارتش، آژانس‌های اطلاعاتی یا به عنوان دیپلمات خدمت نکرده است.

او نزد دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان محبوب بوده و انتظار می‌رود که به آسانی از سوی کنگره آمریکا تایید شود.

برچسب ها:
مدیریت اطلاعات ملی آمریکا، روسیه، انتخابات
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد