روزنامه سان نوشت: سفر دونالد ترامپ به انگلیس با موافقت وی و ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس تا ماه اکتبر به تعویق افتاده است.

براساس گزارش سان تاریخ اولیه برای این سفر 5 تا 8 اکتبر اعلام شده اما ممکن است این تاریخ نیز تغییر کند.

سفر ترامپ بعد از آن به ماه اکتبر موکول شد که رئیس‌جمهور آمریکا دو هفته پیش در تماسی تلفنی با ترزا می، نخست وزیر انگلیس به او از بابت سفرش به این کشور اظهار نگرانی کرد.

سفر ترامپ به انگلیس براساس گمانه‌زنی‌ها قرار بود ماه ژوئن انجام شود اما به دلیل مناقشه در مورد ممنوعیت‌ مهاجرتی اخیر وی و اعتراضات در انگلیس  این سفر به تاخیر افتاده است.

تاریخ اعلام شده برای این سفر قبل از برگزاری کنفرانس حزب محافظه کار انگلیس است اما در عین حال پیش از بازگشت نمایندگان پارلمان انگلیس از تعطیلات بوده و به این ترتیب او لازم نیست که در پارلمان انگلیس برای قانونگذاران سخنرانی کند و اعتراضات بیشتری علیه او انجام شود.

یک منبع دولتی انگلیس به روزنامه سان گفت: ترامپ هنوز هم واقعا می‌خواهد سفرش در سال جاری میلادی انجام شود اما تمایل دارد ابتدا از میزان تنش‌های به وجود آمده کاسته شود.

وی گفت: کاخ سفید رصد می‌کند که چه اتفاقاتی در اینجا می‌افتد و آنها همچین نمی‌خواهند که زمینه‌ای برای اعتراضات ایجاد کنند.

انجام شدن سفر ترامپ در ماه اکتبر می‌تواند شانس او را برای ملاقات با ملکه انگلیس و اقامتگاه او در بالمورال اسکاتلند افزایش دهد.

برچسب ها:
آمريكا، انگليس
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد