وزیر کشور با اشاره به حضور مقتدرانه ٢ میلیون و ٤٠٠ هزار زائر حسینی در ایام اربعین ابراز امیدواری کرد که مأموران پلیس با اقتدار و رأفت توأمان، در طرح سفرهای نوروزی نیز فعالیت داشته باشند.

رحمانی فضلی در همایش سراسری روسا و مدیران پلیس راهور که صبح امروز در ستاد مرکزی ناجا برگزار شد، با اشاره به رو به اتمام بودن سال، از انجام مأموریت خوب ناجا در ابعاد مختلف تقدیر کرد و گفت: آمار عملکرد این نیرو رو به جلو و مثبت بوده و این در حالی است که تنوع مأموریت های ناجا در ابعاد مختلف به حدی است که کمتر سازمان و دستگاهی تا این اندازه مأموریت متنوع دارد و این تعدد وظایف و تجربه عظیم مدیران آن سرمایه عظیم مدیریت در کشور است و همواره از نظر قدرت تصمیم گیری، تحلیل و دید جامع قابلیت بالایی دارند.

وزیر کشور  در آستانه پایان سال 95 ضمن حضور در همایش سراسری پلیس از عملکرد ناجا تقدیر کرد و با اشاره به آخرین جلسه‌اش با مقام معظم رهبری گفت: رضایت کامل از نیروی انتظامی وجود دارد و توصیه شده است که باید برای ارتقای معیشت پرسنل پلیس تلاش شود.

وی با بیان اینکه یکی از خصایص فرماندهان ناجا و پرسنل این نیرو لزوم تصمیم گیری سریع در مقاطع و حوادث مختلف است، تصریح کرد: خدمت به مردم توفیق بسیار بزرگی است که نصیب شما شده است و باید از این جهت شاکر باشیم.
وزیر کشور با تاکید بر لزوم خدمت مخلصانه از سوی همه مسئولان و فرماندهان گفت: وظیفه ما این است که با تلاش صادقانه و مخلصانه این انقلاب را به صاحب اصلی آن که امام عصر است برسانیم و باید در قبال تمام اعمال خود در این راه پاسخگو باشیم.
شرایط امروز ما با شش یا هشت سال قبل که دائما به حمله نظامی تهدید می شدیم قابل قیاس نیست

رحمانی فضلی با مطلوب خواندن شرایط کشور در حوزه های مختلف گفت: الحمدالله توانستیم در حوزه بین المللی فشارهای سیاسی و نظامی را به فرصت تبدیل کنیم و امروز ایران هراسی در اقل ممکن است و شرایط امروز ما با شش یا هشت سال قبل که دائما به حمله نظامی تهدید می شدیم قابل قیاس نیست. 

برای کمک به مردم کشورهای منطقه تلاش می‌کنیم

وی افزود: در منطقه نیز به عنوان یک نیروی موثر حضور داریم و با اعتقادات دینی مبتنی بر کمک به مستضعفین، برای کمک به مردم کشورهای منطقه تلاش می کنیم؛ این در حالی است که در منطقه شاهد یک جنگ جهانی در ابعاد منطقه ای هستیم و نیروهای موثر دنیا از هر روشی استفاده می کنند و ما در این عرصه توانسته ایم در دل مردم مسلمان منطقه جا باز کنیم و این توجه مردم منطقه به ایران جایگاه کشورمان را بسیار ارتقاء داده است و در مقابل، آمریکا به عنوان منفورترین نیروی حاضر در منطقه شناخته می شود و این یعنی ارزش های لیبرالی در منطقه بی ارزش شده است.
وزیر کشور ادامه داد: ما در داخل نیز به اعتراف دوست و دشمن بالاترین امنیت منطقه را داریم آن هم از نوع امنیت پایدار که مبتنی بر وحدت مردم است و این وحدت مردم در منطقه علی رغم تنوع قومی و جغرافیایی زبانزد است که ما آن را مدیون اسلام و هدایت های مقام معظم رهبری می‌دانیم؛ علاوه بر این موارد انتخاباتی که در کشورمان برگزار می شود انتخابات واقعی است و احزاب فعال در ایران در مناسبات مختلف حضور با نشاط و آزادی دارند که نشانه نشاط سیاسی در کشور است.
رحمانی فضلی اظهار کرد:حتی در حوزه سیاسی هم علی رغم تحریم ها و فشارهای سال‌های اخیر تورم را به حد قابل قبول رسانده ایم و با نسخه رهبری یقینا مشکل بیکاری و تورم نیز حل می شود.
وی تاکید کرد: ما آسیب‌ها و ضعف‌ها را نادیده نمی‌گیریم ولی در حوزه های مختلف ار جمله حوزه دانش های روز دنیا،  برتر هستیم و در لبه علم روز قرار گرفته‌ایم و این ظرفیت‌ها می‌تواند مشکلات ما را به طور قطع از پیش رو بردارد.
وزیر کشور با اشاره به همگامی مردم با آرمان‌های دینی و ملی خاطرنشان کرد: مردم در برهه‌های مختلف این همگامی را داشتند و حتی در برهه هایی برخی نگرانی هایی در خصوص این همگامی مردم وجود داشت؛ مثلا در برهه ای برخی ها نگرانی در خصوص برگزاری فوتبال در دهه محرم را داشتند و حتی عده ای هم حرف از ملغی کردن این مسابقه زدند درحالی که اعتماد به مردم در آن برهه، توانست یک فوتبال عاشورایی ١٠٠ هزار نفره و فرهنگ عاشورا را به دنیا نشان دهد. بنابراین باید با امید و نشاط، اعتماد مردم را جلب کنیم چون وظیفه ما در قبال رأیی که مردم به ما داده اند امیدبخشی به مردم است و این در حالی است که متاسفانه بعضی وقت ها با طرح مشکلات و سیاه نمایی، حس ناامیدی در مردم القاء می شود.

برچسب ها:
پليس، وزير کشور، همايش
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد