به نقل از پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی، طی دو روز برگزاری سمپوزیوم بین‌المللی مجازی ایران و فیلیپین در زمینه فناوری نانو در کشاورزی، ضمن معرفی پروژه‌های تحقیقاتی دو کشور، زمینه‌ها و ظرفیت‌های همکاری‌های پژوهشی میان بررسی شد.

دکتر لیلا مأمنی، رئیس بخش تحقیقات نانوتکنولوژی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی و دبیر کمیته اجرایی سمپوزیوم بین المللی مجازی ایران و فیلیپین در حوزه نانوفناوری کشاورزی در این باره گفت: طی دو روز برگزاری این سمپوزیوم که از صبح پنجشنبه - ۲۷ آبان ماه - با پیام وزیر علوم و فناوری فیلیپین و معاون وزیر جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی برگزار شد، ۲۹ تن از محققان حوزه فناوری نانو در کشاورزی از مراکز پژوهشی و دانشگاه‌های ایران و فیلیپین تازه‌ترین دستاوردها و یافته‌های علمی در این حوزه را ارائه کردند.

وی خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این سمپوزیوم، آشنایی با توانمندی‌ها و زمینه‌های همکاری دو کشور در حوزه نانوفناوری کشاورزی و تدوین برنامه همکاری و تعریف پروژه‌های مشترک در این حوزه بود که با توجه به استقبال خوب محققان دو کشور و برگزاری موفق این سمپوزیوم، گام بلندی در این مسیر برداشته شد.

رئیس بخش تحقیقات نانوتکنولوژی پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی در خصوص علت برگزاری این سمپوزیوم مشترک با فیلیپین و جایگاه آن کشور در حوزه نانوفناوری کشاورزی گفت: در سال ۲۰۱۹ هیأتی به ریاست وزیر علوم و فناوری فیلیپین به منظور توسعه همکاری‌های دو طرف در حوزه‌های مختلف فناوری به ایران آمدند که ضمن مذاکره با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از برخی مراکز تحقیقاتی از جمله پژوهشگاه بیوتکنولوژی کشاورزی هم بازدید داشتند.

وی ادامه داد: در جریان این مذاکرات مقرر شد که همکاری‌های علمی فیلیپین با پژوهشگاه از بخش نانو آغاز شود. در این راستا، نشست مشترکی هم در زمینه همکاری‌های دو طرف در حوزه نانوفناوری کشاورزی برگزار شد که طی آن نسبت به برگزاری کارگاه‌ها و اجرای پروژه‌های مشترک و تبادل دانشجو توافق شد.

برچسب ها:
فناوری نانو - کشاورزی - فیلیپین
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد