سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری، پرویز کرمی دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و توسعه صنایع خلاق و عبدالمجید شجاع قائم مقام معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری در امور حقوقی و مجلس از پردیس علم و فناوری بازدید کردند.

پردیس فناوری و نوآوری که در پایتخت فعال است، در حوزه توسعه فناوری‌ها در حوزه فرهنگ و هنر، هوانوردی عمومی و رشد کسب و کارهای نوپا فعال است.

پردیس فناوری و نوآوری با هدف اجرای طرح‌های پژوهشی و فناورانه، پروژه‌های تحقیقاتی، برگزاری دوره‌های تخصصی پژوهش، همایش‌ها و نمایشگاه‌های تخصصی، توسعه اقتصاد دانش بنیان و کمک به رشد فناوری و کارآفرینی خلاق ایجاد شده است.

ایجاد فضای لازم برای توسعه کسب و کارها

در این مرکز، ضمن ایجاد محیطی برای شناسایی و ارائه توانمندی‌های نیروی انسانی، از استقرارشرکت های نوپا و توسعه نیافته حمایت می شود که شرط اصلی آن عزم کسب و کارها برای رشد و حضور در بازار است.

علاوه بر استقرار ۲۰ شرکت نوآور، بیش از ۱۰۰ شرکت با این مجموعه در ارتباط هستند که از زیرساخت ها مانند سالن همایش، فضای کار اشتراکی، پردیس مجازی و سایر خدمات برای توسعه کسب و کارشان استفاده می کنند.

بر اساس اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فضای کار اشتراکی در پردیس فناوری و نوآوری، با ظرفیت ۱۵ تیم امکان استقرار گروه‌های خلاق و کسب‌وکارهای نوپا خدمات مشاوره و راهبری، امکانات زیرساختی و نرم افزاری را به تیم‌ها ارائه می‌کند.

 

رییس پردیس فناوری و نوآوری در این بازدید، نخستین لازمه توسعه اقتصاد دانش بنیان و خلاق را اختصاص فضای مناسب برای پیاده‌سازی ایده و توسعه کسب و کارها دانست و گفت: این پردیس، توسعه فناوری‌ها در حوزه فرهنگ و هنر، هوانوردی عمومی و رشد کسب و کارهای نوپا را در دستور کار دارد.

اسفندیار اختیاری با اشاره به توسعه فرهنگ هوانوردی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، خاطرنشان کرد: پیش از این و با هدف توسعه و ترویج فرهنگ هوانوردی عمومی، این پردیس با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تفاهم نامه ای نسبت به راه اندازی پردیس نوآوری و فناوری هوایی یزد اقدام کردند.

وی افزود: در کنار این پردیس، پژوهشکده یادگار باستان و پردیس مجازی با دو سرور مستقل ایجاد زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری برای برگزاری دوره ها برای آشنایی نوجوانان با فناوری واقعیت مجازی راه اندازی شده است.

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور و همراهان در ادامه بازدید از این مجموعه فناور، با تیم‌های خلاق و نوآور مستقر در این پردیس گفت‌وگو کرد و در جریان فعالیت آنان قرار گرفت.

برچسب ها:
پارک فناوری پردیس - شرکت دانش بنیان - هواپیما
اخبار مرتبط

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد